0
Menu

Kreativita jako klíč k úspěchu

Jak rozvíjet kreativituO kreativitě se mluví jako o tajné zbrani 21. století. Není to až zas tak přitažené za vlasy, jak se na první pohled může zdát. Svět se turbulentně mění a bez inovací a neustálého nacházení nových řešení není možné existovat. Rutinní práci přebírají roboti a umělá inteligence. A stále více se objevují i případy, kdy umělá inteligence přebírá i kreativní činnosti jako psaní textů, kreslení, tvorbu choreografií a další.

Co je to kreativita?

Kreativitu si běžně spojujeme s uměním, které většinou vnímáme jako něco, co chceme obdivovat, ale ne sami tvořit. Ve skutečnosti ale můžeme kreativitu využít pro svůj lepší a spokojenější život. Je to schopnost najít souvislosti ve věcech, které nejsou na první pohled zřejmé. Zároveň musí být kreativní řešení prakticky využitelné. Vydláždit cestu do práce čokoládovými bonbony je určitě kreativní, ale je to k ničemu.

Kreativní myšlení využijeme prakticky kdykoliv: lepší program pro děti na víkend, způsob otevření zabouchnutých dveří u auta, úklid v domácnosti, příprava svačiny do školy, nové nápady na podnikání apod.

Jak rozvíjet kreativitu?

Cvičení pro rozvoj kreativityKreativita není něco, co by bylo nutné se učit. Tvořivost je totiž vlastní všem lidským bytostem, jak ukazuje dnes již legendární experiment psychologa George Landa

Kreativitu je potřeba znovu objevit. Základem je odvaha opustit zajeté koleje a pustit se do neznáma. Dovolit si dělat chyby. Hrát si, objevovat, zkoušet nové věci.

Připravili jsme pro vás jednoduché zábavné cvičení, které vám pomůže kreativitu odblokovat. Domalujte obrázky podle své fantazie. Snažte se vymyslet co nejvíce různých variant.

Soubor k vytištění ve formátu pdf si stáhněte zde:  Rozvoj kreativity
Soubor k vytištění celé stránky koleček v pdf je tady: Kolečka

Produkty k zakoupení

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě