0
Menu

Konference a mentoring Ženy sobě – Equal Pay Day

Ženy sobě – Equal Pay Day je jedinečná akce, kterou pořádá každý rok Nezisková organizace Business and Professional Women.

V pražském hotelu Clarion nás čekají 2 dny nabité inspirací, sdílením a motivací na největší networkingové akci v České republice.

Proč se zúčastnit?

  • Každý rok vystupují inspirativní řečníci
  • Jiskřivé diskuze mezi muži a ženami
  • Mentorky, které jsou špičkami ve svém oboru
  • Networking – nové kontakty, nové příležitosti

Na sobotní mentoring mají přístup pouze ženy. Nejedná se o žádnou diskriminaci mužů, ale pouze opatření, aby se ženy u kulatých stolů cítili komfortně. U kulatých stolů se můžete potkat s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů, diskutovat, ptát se, inspirovat se po dobu jedné hodiny na dané téma.

Hlídání dětí na akci

Oba dny si na konferenci i mentoring můžete vzít své děti s sebou. Díky podpoře společnosti ROSSMANN je k dispozici dětský koutek Rossmánek.

Co je Equal Pay Day?

Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí. Koná se proto, aby upozornila na platovou nerovnost, kdy ženy na stejných pozicích vydělávají méně než muži. V ČR je to o 22% méně, což je jeden z největších rozdílů v Evropě.

Den rovnosti platů vychází na březen. V praxi to znamená, že ženy v Evropě pracují zhruba o 3 měsíce déle než muži, aby dosáhly stejného ekonomického výsledku. Proto i tento rok již po osmé organizuje organizace Business and Professional Women konferenci Equal Pay Day – Ženy sobě, které se pravidelně účastní kolem dvou tisíc žen.

Jaké jsou cíle akce?

  • podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti
  • stejná práva a podmínky pro ženy
  • podpora sebevědomí žen
  • nabití přítomných žen energií

Cílem akce je také informovat veřejnost o současné situaci v oblasti rovného odměňování, vyvolat odbornou diskuzi nad příčinami a hledat nástroje pro postupné odstranění vysoké platové nerovnosti.

Pro bližší informace sledujte stránky Equal Pay Day.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě