0
Menu

Knížka jako dárek

Každý rok si říkáte, že nebudete nákup dárků nechávat na poslední chvíli, ale stejně pak v půlce prosince nemáte skoro nic? Posíláme pár tipů na knížky, které naše děti milují a musíme je číst pořád dokola. Snad vás tento krátký přehled zachrání před šílenstvím v přeplněném obchoďáku.

Hanka (Anička 7 let, Kuba 2 roky)

My máme oblíbené knížky s mluvící tužkou od Albi, obě děti se s nimi neuvěřitelně dlouho zabaví samy a čteme je i společně. Anička miluje Návštěvu malé smrti a také knížku, kterou dostala od kamarádky, kde jsou obě hrdinkami příběhu.

Pavlína (Andulka 10 let)

U nás se to hodně střídá, ale dlouhodobě nejoblíbenější je asi Dášenka od Karla Čapka. Opakovaně se k ní vracíme, protože ji máme i na CD a Andulku baví porovnávat obrázky s povídáním a fotkami a navíc se jí moc líbí, že knížku psal i ilustroval stejný autor. V poslední době Andulka čte také komiksy jako třeba Hilda.

Ivana (Sárinka 2,5 roku)

Dcerka má ráda tématiku lékařského prostředí a lidského těla. Má svůj lékařský kufřík a léčení medvídků, panenk a členů rodiny je u nás každodenní záležitostí. Když jsem hledala, jakou knihu o lidském těle jí pořídit, půjčila jsem si z knihovny cca 7 knih, které mi doporučily ostatní maminky. Vyhrála tato – Moje úžasné tělo. Sárinku zaujala nejvíce. Některým věcem rozumí už teď a některé objevuje postupně…

Očekávání miminka je u nás jedním z hlavních témat. Hledala jsem tedy způsob, jak Sárince vše kolem „vzniku“ miminka a narození vysvětlit. Na doporučení maminek jsem objednala přes web knihu Jak jsem přišel na svět. Když jsem ji otevřela, neměla jsem pocit, že to je pro tak malé dítě a knihu jsem schovala. Nicméně Sárinka ji nedávno sama objevila a oblíbila si ji natolik, že ji čteme skoro každý den. Je pravda, že některé úseky vysvětluji po svém, nicméně, že maminka má vajíčko a tatínek semínko malá vypráví s oblibou.

Petra (Terezka 4 roky, Barča 10 let, Majda 14 let, Ondrášek 8 měsíců)

U mé nejstarší dcery jednoznačně vede Harry Potter, Barušce se líbí Malý poseroutka a Alea dívka moře, S Terezkou čteme pár knížek stále dokola. Miluje knížky Krtek a maminka, Princeznička Lilly a Princezna na hrášku od  Hanse Christiana Andersena. Ondrášek zatím jen poslouchá, když čteme jeho sestřičkám.

Lucie (Fanda 9 let, Anička 6 let, Terezka 2,5 roku)

Chodíme do knihovny a k tomu máme spoustu vlastních knížek, k těm oblíbeným se stále vracíme. Fanda pořád listuje v Příručce pro kluky dobrodruhy, hodně se mu líbily knížky o Minecraftu. Oba s Andulkou luštili Komisaře vrťapku, četli jsme a poslouchali Lichožrouty. Andulka miluje Kouzelnou baterku, Čarodějku Winnie a knížky s malou Kamilkou. U Terezky vede Krtek, a pak stejně jako její starší sourozenci má ráda knížky básniček od Romany Suché, hlavně Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě