603 564 243
EN
Menu

Kdo stál u zrodu projektu Baby Office?

Hana Krejčí

Když se měla narodit moje mladší dcera Anička, dostala se mi do rukou kniha Koncept kontinua od americké antropoložky Jean Liedloffové. (Pěkné shrnutí obsahu knihy najdete zde.) Zvláště mě zaujala pasáž, že dítě by mělo být neustále s maminkou, ale matka by měla žít naplněný život mezi sobě rovnými při osobní a profesní realizaci. Rozhodla jsem se, že v praxi zkusím, jak to funguje. Nosila jsem Aničku odmalička do kanceláře, ale nebyla tam úplně spokojená. Tak mě napadlo, že by bylo fajn mít prostor, kde je všechno pohromadě – kancelář, herna, cvičení, relaxace, meditace. Teď ho máme a je to skvělé!

Pavlína Bandrowská

Už v mládí mne přitahoval svět dětí a koketovala jsem s myšlenkou dělat jim učitelku. To se sice nestalo, ale i po škole, když jsem zabrousila do oblasti marketingu, jsem se stále pohybovala ve světě dětských volnočasových aktivit. Když jsem otěhotněla, začala jsem se aktivně zajímat o služby pro rodiče s dětmi, což se mi stalo osudným. Nadchlo mne pracovat na praktické pomoci rodičům s dětmi a tak jsem se přes dobrovolnictví dostala k vedení rodinného centra v Praze – Kunraticích. Zde jsem dostala příležitost vymýšlet a organizovat akce pro veřejnost včetně zavedení tradice jarmarků ručních výrobků, projektu mobilních dětských koutků či informačního portálu. Ve spolupráci s týmem centra jsme rozšířili nabídku kurzů pro děti i rodiče a rozšířili žádaný provoz miniškoličky. Mým snem se stalo poskytovat částečné a flexibilní úvazky rodičům s malými dětmi a proto mne oslovil projekt Baby Office. Ráda jsem se proto zapojila do jeho realizace a doufám, že se nám společně podaří spojit potřeby rodičů s našimi sny.

Kateřina Brožová

Po gymnáziu mě osud zavál do jedné úžasné specialní mateřské školy a práce s dětmi se mi stala osudem, zábavou a naplněním měho života. Tento rok byl pro mne velkou profesní i osobní zkušeností a čerpám z něj stále. Během dalších let jsem učila v několika dalších mateřských školkách i v základní škole, dálkově studovala předškolní pedagogiku ve Svatém Janu pod Skalou, Arteterapii v Olomouci a stále přemýšlela jak zúročit vše v nějakém prima projektu. Po narození dcery jsem doma zůstala naplno jen deset měsíců a naskytla se mi možnost jít pracovat do ekologického obchůdku (Brána k dětem), kde jsem mohla mít Emču u sebe a zároveň pracovat. Stále jsem občas přednášela Artefiletiku dalším učitelkám MŠ a školství mě stále lákalo. A s narozením Matěje mám pocit že sedím na horské dráze a svištím vstříc svému snu – být účastna nějakého prima projektu. Baby Office byl právě tím projektem, tím co tu velmi chybí a já jsem šťastná, že jsem jeho součástí. V současné době pobývám s rodinou v Holandsku.

Kateřina Tomešová

Věk:  …do důchodu daleko 🙂
Počet dětí a mužů:  „tak akorát“ na báječnou cestu životem
Studium: učitelství, sociologie, mediální studia… „vzdělávat se je mé hobby“
Praxe: (velmi pestrá)  přes asistentku financí a manažera ekonomického týmu až do náruče občanského sdružení a neziskového sektoru a odtud jednou skrze vlastní firmu až do podnikatelského sektoru.
Záliby: vše, co mám ráda
Líbí se mi pracovat s lidmi, které baví práce, kterou dělají.
Líbí se mi lidé, kteří mají touhu a odvahu měnit věci k lepšímu.
Líbí se mi odhalovat  nadšení „pro věc“, smysluplnost práce a vlastního života.
Plány do budoucna:
Upřímný zájem o jedinečnost každého nápadu, každého tématu, každého člověka. S respektem a úctou k hodnotám.

Radka Pavlíčková

Po skončení technicky zaměřeného vysokoškolského studia a krátké praxi v oboru jsem podlehla kouzlu hispánského světa a kultury a rozhodla se radikálním způsobem změnit svojí profesionální dráhu. Španělština a hispánský svět se mi stal mým životním stylem i moji obživou. Dlouhá léta jsem byla spolumajitelkou cestovní kanceláře zaměřené právě na klienty ze španělsky hovořících zemí a v tomto období se stala matkou dvou holčiček. Pracovní nasazení a hektická povaha cestovního ruchu byla dost obtížně kombinovatelná s rodičovskými povinnostmi a tak jsem se před třemi lety rozhodla cestovní ruch definitivně opustit a vrhnout se do nejistých vod samostatné výdělečné činnosti. Nyní se živím jako soudní tlumočnice španělského jazyka a zároveň zastupuji v Čechách osobní a pracovní zájmy klientů pocházejících z hispánských oblastí.

Petra Pokorná

Jsem maminkou 2 dětí (momentálně ve věku 4 a 8 let). Absolvovala jsem, a i ukončila, studium na ATVS Palestra a FTVS UK učitelského oboru TV-psychologie . Během studia jsem získala několik osvědčení, která jsem zúročila např. jako cvičitelka ve fitness, masérka a poradkyně pro zdravotní cvičení. Učitelskému povolání jsem se také nějaký čas věnovala. Bavilo mě skloubení dvou rovin – v první byla práce motivací a v druhé motivace byla prací. Pak přišly děti, a protože jsem si jich chtěla užít naplno, práce šla stranou. Zvažovala jsem, zda se vrátit po skončení rodičovské dovolené (zřejmě je v tomto období rodičům leccos dovolené) do školství nebo zvolit cestu možná těžší, ale svobodnější … a tak jsem v projektu BabyOffice.
Kdysi mi utkvěl v hlavě citát: „Kdybych věděl, že budu žít tak dlouho, více bych o sebe pečoval.“ A já si uvědomila, že chci žít dlouho, a proto o sebe více pečovat budu (miluji tanec a powerjogu, snažím se jíst zdravě, ale s radostí :), straním vyváženosti mezi klasickou a alternativní medicínou – od letošního roku nastupuji studium homeopatie jsem však přesvědčená, že nejdůležitější je zdravá duše). A proto … udělejte si čas jen sami pro sebe a načerpejte nových sil při masáži nebo cvičení. Až se potkáme v relaxační části Baby Office, nechte opečovávat svoje tělo i duši a já se budu snažit, aby toto zastavení pro vás bylo příjemně prožité …

Jana Ptačinská Jirátová

jana-jiratovaPráce nemůže být jen prací, práce musí být koníčkem. Jinak bychom v životě „promarnili“ příliš mnoho drahocenného času… Poháněna tímto mottem jsem vystudovala obor do života nepraktický, ale záživný – Divadelní vědu na FF UK; začala jsem pracovat v produkci divadla, kde jen výjimečně bylo na honoráře, kde však byl kolektiv lidí s dobrým srdcem, optimismem a entuziasmem; poté propadla vášni jménem veřejnoprávní rozhlas, kde nešlo jen o získání kvantity posluchačů, ale o vytvoření obsahové kvality.

Přestože Český rozhlas se mi stal „srdeční“, ale i profesní záležitostí (absolvovala jsem zde nejrůznější zahraniční stáže, účastnila se různých expedic, natáčela, vysílala a za své reportáže a dokumenty jsem přebrala i dvě ocenění), po několika letech jsem se
rozhodla opustit šero rozhlasových studií a přijmout novou výzvu, která mi nabízela propojit mé dosavadní zkušenosti se silným vztahem ke zvířatům. Stala jsem se se mluvčí pražské zoo a kromě agendy spojené s PR zahrady jsem se podílela i na realizaci projektů na záchranu ohrožených druhů v Africe a Mongolsku.

Nyní jsem na mateřské s prvním synem Vojtou, avšak ani jako máma se nevzdávám svých „koníčků“. Profesně se realizuji a přitom plnohodnotně zastávám roli starostlivé mámy. Kromě toho, že jsem i nadále v úzkém kontaktu se zoo, podílím se na PR Baby Office – projektu, který je v mých očích velmi potřebný a v české kotlině opravdu jedinečný.