0
Menu

Kde najít inspiraci a motivaci?

Na konferenci Equal Pay Day – Ženy sobě chodím pravidelně již pátým rokem jako účastník, jednou i jako mentorka. Dříve jsem chodívala především hledat kontakty pro podnikání, záměrně jsem si vybírala mentorky, které pracovaly ve firmách, kam jsme chtěli nabídnout naše služby. Letos jsem se rozhodla, že se budu věnovat pouze sobě. Mám svůj malý sen. Chtěla bych začít víc používat angličtinu, takže jsem vybírala mentorky primárně podle jazyka. A byla jsem nadšená. A nebylo to jen proto, že jsem měla lekce anglické konverzace. Všechny 4 ženy byly opravdu inspirativní, empatické a připravené pomoci.

Francouzská koučka Karin Genton-L’Epée mě nadchla hned na začátku dne. Téma „Women & Power“ (Ženy & Síla) je obecně velmi zajímavé. Karinin kultivovaný projev, strukturovanost, vhled a rázný přístup vedoucí přímo k věci, byl pro mě velkou školou. Její rady jsou všeobecně známé, ale setkání s touto ženou bylo pro mě tak silné, že některé věci jako kdyby mi v hlavě najednou docvakly a já se rozhodla pro změnu.

  • Síla znamená schopnost zařídit, aby věci fungovaly tak, jak chci já.
  • Každá žena je svým způsobem silná. Důležité je zjistit, co vlastně chcete, a pak to dělat.
  • Věnujte pozornost tomu, co jíte a pijete. Starejte se o své tělo. Když jíte špatné jídlo, ovlivňutete své emoce. 

Cristina Muntean je koučka, která se zaměřuje na osobní branding. To také bylo tématem jejího mentoringového stolu. Přiznám se, že budování osobní značky jsem se vždy vyhýbala. Vnímala jsem to jako něco povrchního. Já přece nepotřebuji osobní brand, já pracuji s nadšením a bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Přístup Cristiny se mi moc líbil. Vychází z podstaty osobnosti a na té staví – viz obrázek vlevo. Lidé si nemapatují, co říkáme, ale to, jak se s námi cítí. A já jsem se s Cristinou cítila opravdu dobře.

Katalin Ertsey pracuje jako diplomatka na maďarské ambasádě, má 15 let zkušeností z neziskové sféry, korporátní sféry i jako politička. Její téma bylo „Money does not bring solutions. Solutions bring money“ (Peníze nepřinášejí řešení. Řešení přinášejí peníze.) O faktu, že peníze nepřinášejí řešení jsme trochu polemizovaly. O tom, že Řešení přinášejí peníze, se přesvědčilo již mnoho podnikatelů, kteří objevili díru na trhu. Uvědomily jsme si, že každý problém má své řešení, které je možné monetizovat. Takto vznikl i náš Baby Office. Začínali jsme nabízet služby maminkám na rodičovské dovolené, poskytovali jsme jim prostor pro rozvoj osobnosti i podnikání, a přes ně jsme našli cestu do firem, které se staly našimi klienty.

Jo Weaver je velmi zajímavá dáma, majitelka PR a marketingové agentury a angel investorka. Její téma se týkalo podnikání žen v České republice. To je i téma našeho networkingového setkání v květnu v Baby Office. Pohled ženy, která sice v České republice žije a pracuje již více než 25 let, ale stále je cizinkou, byl velmi podnětný. Začátky podnikání v 90. letech minulého století byly samozřejmě jiné než dnes, ale její rada platí stále: „Pokud máte intenzívní pocit, že byste měla podnikat, tak to udělejte.“

Equal Pay Day, zvláště sobotní mentoring, je vždy skvělou příležitostí k networkingu. Popovídat si se starými známými, navázat nové kontakty, inspirovat se příběhy ostatních, poradit ostatním s věcmi, které už mám za sebou, nasát radostnou atmosféru sdílení, sounáležitosti a podpory a také se pobavit – to je pro mě smyslem celé akce.

Už se těším na další ročník, který bude 29. a 30. března 2019 opět v hotelu Clarion.

Zajímá vás, jak si konferenci užily děti? Podívejte se.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě