Kde a jak pracovat s dítětem?

Máte malé dítě a potřebujete pracovat nebo si jen v klidu přečíst maily a novinky na internetu? Čas, kdy děťátko přes den spinká, je zoufale krátký a večer už často padáte vysílením? V Praze je celá řada míst, kde můžete pracovat a mít své dítě s sebou. S řadou z nich mám osobní zkušenost, jiná se chystám navštívit.

Coworkingová centra s miniškolkou

Mým oblíbeným prostorem je samozřejmě náš Baby Office, který jsem pomáhala v roce 2013 založit. Využívám ho 2-3x týdně pro práci ve sdílené kanceláři, 15ti měsíční Jakoubek je zatím ve školičce. Osvědčilo se mi chodit za ním 2x denně na cca půl hodiny. Já si odpočinu od práce, protáhnu se, pomazlíme se, pohrajeme si a on si pak zase spokojeně hraje s ostatními dětmi a já se vracím plná energie k práci. Čas od času si dopřeji také nějaký seminář z bohaté nabídky kurzů, které organizují moje kolegyně. Zpravidla dávám přednost praktickým workshopům, na zážitkové akce a rozvoj osobnosti mi nezbývá energie.

Dalším coworkingem s hlídáním je Atelier Pexeso: příjemná vilka se zahradou nedaleko Flory, milé a ochotné chůvy, harmonické prostředí. Chodívala jsem tam s Aničkou před tím, než jsme otevřeli Baby Office. Když jsem o letošních prázdninách potřebovala naléhavě řešit hlídání, vyšli nám maximálně vstříc. Moc se mi líbí vybavení prostor i okolí. Kurzy v Pexesu jsou zaměřené hodně na děti – angličtina, jóga, výtvarka. Zaujal mě také kurz šití.

Coworkingové centrum Mumraj v Horních Počernicích se chystám vyzkoušet v nejbližší době. Při předběžné návštěvě se jeví jako příjemný prostor pro práci i pro děti. Mumraj má podobné zaměření jako Baby Office, chce podporovat maminky v návratu do pracovního procesu. V současné době zde probíhá cyklus seminářů Desatero k úspěchu od oblíbených lektorek Katky Kaňokové a Jany Klampflové, zakladatelek firmy Gender Consulting, které školily i u nás.

Mam prostor je na Praze 5, 5 min. jízdy od stanice metra Anděl. Pro mě bohužel trochu z ruky. Ale soudě podle fotek i ohlasů z různých stran se jedná o příjemné místo, kde je dobře dospělým i dětem.

Kavárny s hernou

Moje srdcovka jsou Divoké matky. Skvělá kavárna s velkou hernou v Karlíně, kousek od stanice metra Invalidovna. Kuba i Anička jsou tu maximálně spokojení, bývá to tu někdy opravdu divoké, ale já jsem se už naučila nevidět a neslyšet, když se zaberu do práce. Velký výběr zákusků a skvělá káva, když dochází energie, možnost pronájmu celé místnosti pro nejrůznější akce. Výhodou je, že ušetříte za hlídání, pokud se dokážete odpoutat od vnějších vlivů a máte děti, které se hlídají samy 🙂

Další úžasná kavárna s hernou je Králík v rádiu ve Vršovicích. Kromě toho, že se tady výborně najíte, můžete si pohladit skutečného králíčka a v herně je dozor, které vaše děti baví, zatímco vy pracujete. Osvědčilo se mi to především v horkých letních měsících, kdy bylo venku nedýchatelně, ale v kavárně příjemný chládek a navíc téměř liduprázdno.

Máte své oblíbené místo, kde se dá s dětmi pracovat? Dejte nám o něm vědět! Rádi bychom poznali i další prostory a společnými silami pak třeba i vytvořili praktickou mapu míst, o kterých je dobré vědět.

Sdílejte ...


Komentáře

  1. Helena 9. října 2015

    Milá Hanko, děkujeme za tipy, protože mám 4 letou dceru, všechny výše uvedené známe, kromě králíka a toho vyzkoušíme :-)))
    Za naši partu maminek s 5 dětmi také doporučuji kavárnu s dětským koutkem Kafe Kakao/Praha 2, kde mají lahodné dorty a k dětem jsou více než schovívaví :-))) Tak třeba někdy na viděnou tam 🙂

  2. Jana 10. října 2015

    Dobrý den, i já děkuji za tipy. Možná i Vám pomůže v pátrání po dalších místech a jejich prověřování můj web, který jsem založila pro rodiče, aby se snadněji orientovali v místech, kde strávit čas s dětmi a užít si to: http://www.detske-koutky-herny.cz Jsou tam jak místa, kde vám nabídnou i hlídání dětí, takže máte více času na svou práci, tak místa s herními koutky, takže nějaký čas na svou práci také získáte 🙂 Najdete zde kavárny, cukrárny, restaurace, ale i hotely, penziony, mateřská centra atd. Když mi dáte další tipy, tak budu ráda, teprve začínám… Děkuji Vám Hanko

Okomentuje příspěvek