EN
0
Menu

Kam zajít s dětmi, když prší

Aprílové počasí je nevyzpytatelné, tak není od věcí mít v rukávu pár tipů na zajímavé akce pro děti pro deštivé dny.

Národní technické muzeum

NTM najdete na Letné, expozice vás překvapí moderním pojetím. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expoozice kontaktních čoček. Navštívit můžete také Hernu Merkur, která slouží malým i velkým návštěvníkům pro odpočinek, zábavu a poučení. Herna se nalézá v blízkosti expozice Hornictví a Hutnictví a jsou zde vystaveny modely postavené z Merkuru související s hornickou a hutnickou tematikou. 

Pražské planetarim

Chcete vědět, jak se oblékají kosmonauti? V pražském Planetáriu si můžete prohlédnout osm kosmických obleků a mezi nimi i skafandry, které byly skutečně použity pro lety MIR a ISS. Doplní je skafandry z českých sci-fi filmů Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem a cosplay kostýmy z filmů Star Trek a Star Wars.

Národní muzeum pro děti

Projekt Hravé muzeum propojuje všechny programy a aktivity Národního muzea určené dětským návštěvníkům všech věkových kategorií. Jejich cílem je seznámit děti přirozenou a hravou formou s činností muzea a prezentovanými tématy.

Máte další tipy? Podělte se s námi 🙂

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě