Kam zajít s dětmi, když prší

Aprílové počasí je nevyzpytatelné, tak není od věcí mít v rukávu pár tipů na zajímavé akce pro děti pro deštivé dny.

Magické Vikýře Play

3. 3. – 30. 6. 2017 (Malostranská beseda, Praha)

Interaktivní výstava, na které si užijete vy i děti. Podkrovní prostory Malostranské besedy plné různých hejblátek, cinkátek a udělátek pro vyluzování zvuků i zajímavých zrakových vjemů. Kromě toho úžasný výhled z věžiček Besedy na Pražský hrad. O autorech a projektu.

Kosmická móda – unikátní výstava v pražském Planetáriu

1. 4 – 30. 5. 2017

Chcete vědět, jak se oblékají kosmonauti? V pražském Planetáriu si můžete prohlédnout osm kosmických obleků a mezi nimi i skafandry, které byly skutečně použity pro lety MIR a ISS. Doplní je skafandry z českých sci-fi filmů Návštěvníci, Zítra vstanu a opařím se čajem a cosplay kostýmy z filmů Star Trek a Star Wars.

 

 

Výstava Brick Republic 

1. 4 – 30. 6.  2017, PVA Expo, Praha Letňany

Jestli s dětmi ujíždíte na Legu, nenechte si ujít největší interaktivní výstavu modelů a staveb z Lega. BRICK REPUBLIC je suverénní LEGO země, městský stát, uvnitř Prahy, hlavního města České republiky. Je složena z více než 15.000.000 LEGO kostek.

Herna Merkur

od 1. 2. 2017. Národní technické muzeum, Praha

Hráli jste si jako malí s Merkurem? V Národním technickém muzeu připravili pro malé i velké Hernu v blízkosti expozice Hornictví a Hutnictví, jsou zde vystaveny modely postavené z Merkuru související s hornickou a hutnickou tematikou. Kromě stavění z Merkuru si můžete zahrát počítačovou hru s hornickou tematikou, menší děti potěší např. projekce oblíbených večerníčků a možnost postavit si věž nebo zeď z velkých papírových kostek.

Výstava Retro

17.6.2016-31.5.2017, Národní muzeum Praha

Do konce května máte šanci si zajít na zajímavou výstavu Retro do Národního muzea v Praze, kde můžete obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých. Součástí výstavy je také velká Retroherna, kde vás i děti čekají různé zábavné hry i poučení. 


Komentáře

Okomentuje příspěvek