EN
0
Menu

Ježku, ježku, vystrč čumák…aneb jak si vyrobit ježka z papíru

Jak známo, ježci se na zimu ukládají ke spánku. Jsou to totiž tvorečkové chytří a vědí, co je pro ně dobré. Takže když jim začne být chladno, zalezou si do peřinky z listí a větviček, zívnou a usnou hlubokým spánkem.

Ale na druhou stranu se tím pádem musí obejít bez všech zimních radovánek – bez stavění sněhuláků, bruslení, koulovaček nebo lyžování. To je holt daň za pohodlí.

Tip na tvoření z tvůrčí dílny

Pro výrobu vašeho kamaráda ježka, který vám neusne celou zimu a půjde s vámi třeba i ke štědrovečerní večeři, budete potřebovat:

  • barevné papíry (my jsme použili červený, černý a oranžový)
  • bílou čtvrtku formátu A5
  • nůžky
  • lepidlo
  • listy – teď na podzim jich je všude plno a jsou krásně barevné
  • případně další přírodniny (jehličí, slupky od kaštanů nebo lískových oříšků… apod.)
     

2. Vystřihneme a nalepíme čumák
Z oranžového papíru vystřihneme jakýsi obličejík našeho ježka, z černého pak dvě kolečka – jedno menší na očko, druhé větší na čumáček. Z toho červeného uděláme ještě o něco větší kolečko coby tvář.

3. Přilepíme bodliny
Obličejík přilepíme na bílou čtvrtku a na něj očko, aby ježek viděl, čumáček, aby mohl čmuchat a čmuchat. Nu a samozřejmě taky tvářičku, aby mu to slušelo. Teď už mu chybí jen co? 

4. Hotovo!
Bodliny! A ty uděláme právě z lístků, slupek od kaštanů nebo jehličí – záleží jen na vás, co si v parku nebo lese posbíráte. Každé zvlášť důkladně natřeme lepidlem, aby nebohému ježkovi bodliny neupadaly, to by mu pak byla pěkná zima. A navíc by se nemohl stočit do klubíčka, jako to dělává, když se blíží nebezpečí. To ze sebe totiž udělá pichlavou kuličku a kdejaká liška nebo kuna si to pořádně rozmyslí, než do něj kousne – vždyť by si popíchala jazyk!

Kristýna Čermáková

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě