0
Menu

Jak uspořádat nezapomenutelnou Mikulášskou nebo Vánoční večírek

Mikulášská ve firměVykouzlit předvánoční atmosféru na firemním večírku vyžaduje pečlivou přípravu a zaměření se na detaily, které z akce dělají tu magickou událost, na kterou budou všichni vzpomínat celý rok.

Mikulášská ve firmě: jak na to

Zjistěte zájem zaměstnanců. Termín na akci si rezervujte v dostatečném předstihu, aby si kolegové udělali čas. Pro prvotní zjišťování zájmu je dobré už mít rámcovou představu, jak bude akce vypadat. 

Najděte vhodný prostor. Podle počtu lidí a rozpočtu se rozhodněte, zda akci uspořádáte v prostorách své firmy nebo na jiném místě. Akce konaná ve firmě umožní dětem poznat, či znovu navštívit místo, kde rodiče pracují.

Rozmyslete si hlavní motiv akce a program.  Přinášíme vám několik nápadů:

  • Večírek ve staročeském stylu. Děti si hrají s jednoduchými dřevěnými hračkami, vyrábí se tradiční výrobky z přírodních materiálů a sušeného ovoce, produkci může doplnit flašinetář, loutkové divadélko nebo kejklíř.
  • Mikulášské tradice v různých zemích. Ukažte dětem i rodičům, jak se slaví Mikuláš v jednotlivých zemích formou workshopů nebo hry s plněním úkolů.
  • Zábavná hra s čertem, andělem a Mikulášem. Připravte zábavné úkoly na jednotlivých stanovištích. Děti sbírají za splněné úkoly razítka a na konci je čeká malá odměna.
  • Předvánoční setkání s tvořením. Připravte tvůrčí dílny, kde budou děti vyrábět ozdoby na stromeček. Pak ho společně ozdobte.
  • Novoroční karneval. Pokud se chcete vyhnout předvánočnímu shonu, posuňte vánoční večírek na leden a uspořádejte masopustní veselí s průvodem masek.

Zajistěte občerstvení. Catering můžete objednat například u sociálního podniku Ethnocatering. Nejen, že si pochutnáte na dobrotách z celého světa, ale také podpoříte ženy, které získaly v Čechách azyl. Pokud dáváte přednost tradičnímu občerstvení, můžeme doporučit catering Modrý domeček, který zaměstnává znevýhodněné osoby. Výborné jsou také produkty FoodIn, kteří vaří převážně z regionálních surovin.

V předstihu si objednejte Mikulášskou družinu nebo si půjčte kostýmy pro dobrovolníky z týmu. 

Obstarejte výzdobu. Pokud zvolíte živou výzdobu, máte zajištěnou i tu správnou vůni. Dekorace si můžete také zapůjčit například u firmy S.O.S. Dekorace.

Nezapomeňte na hudbu. Vánoční koledy nebo relaxační hudba dotvoří tu správnou uvolněnou a tvůrčí atmosféru.

Vytvořte pozvánky a po rodičích je pošlete dětem. Dětem tím zaručeně uděláte velkou radost. A pak už si jen užívejte celou akci. 

Pokud chcete zajistit celou akci na klíč, obraťte se na nás. Máme více než 10 let zkušeností s programem pro děti i dospělé.

Baby Office podporuje pracující rodiče. Zajišťuje ve firmách:

Chci dostávat Newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě.

    Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě