0
Menu

Jak na vision board?

michaela-dombrovskaMichaela Dombrovská je copywriterka, autorka několika knih a inspirátorka. Píše blog Proč? Protože! 

U nás vedla workshop výroby Vision Boardu.

Podle našeho návodu si ho vyrobíte i doma!

Co je Vision Board?

Jde o jakousi nástěnku našich přání, snů a vizí. Na vision boardu znázorňujeme, a tím také zhmotňujeme svá přání. Výsledkem je obraz, který napomáhá jejich naplnění k naší spokojenosti.

Co budete potřebovat?

Staré časopisy a obrázky, nůžky, lepidlo v tyčince, tvrdší papír formátu alespoň A2, barevné papíry.

2vbJak na to?

Nejdříve si vystřihujte to, co vás zaujme, a příliš nad tím nepřemýšlejte. „Často je to tak, že vám budou padat ty správné obrázky. Je důležité ale dávat si velký pozor na to, co si přejeme a i na další významy těchto přání. Když třeba chcete zhubnout a nalepíte si na vision board takový nápis, můžete si přivolat nemoc. Je tedy mnohem lepší napsat si třeba, že chcete mít krásnou postavu,“ radí k tvorbě vision boardu Michaela Dombrovská a dodává: „Taky nedoporučuji nápisy typu „ploché bříško“ apod. Mohlo by to třeba přinést potíže s otěhotněním.“

1vb S přáními je prostě lepší zacházet opatrně, plní se totiž často doslova. Někdy je to také úsměvné a při pohledu zpět můžete zjistit, že se všechna přání skutečně vyplnila, jen někdy prostě jinak, než byste čekala. „Na mém vision boardu před třemi lety byl nápis týkající se dětí. Od té doby se narodily dvě, mé krásné neteře. Spolu se svou starší sestrou těší nejen své rodiče, ale celou naši rodinu.“

3Na vystřihování si dejte čas, klidně hodinku, hodinku a půl. Tvorba vision boardu je také o tom udělat si čas na sebe. Vystřihujte to, co intuitivně chcete. Ideální je, pokud se vás sejde více, společná tvorba je navíc zábava a můžete si své výtvory doplňovat i vzájemně. Obrázky se sejdou z více zdrojů a výsledek vás může v mnohém překvapit. Na našem semináři jedna z účastnic zjistila, že nesjpíše touží po cestování, i když si to sama neuvědomovala. Její vision board byl plný obrázků horských úbočí.

Když máte vystřiženo, můžete začít postupně vision board skládat. Začněte od středu a nejdříve ho vyskládejte bez lepení. Teprve když máte o jeho podobě jasno, můžete začít lepit. Pokud vám chybí nějaký nápis, můžete ho vystřihnout z barevného papíru nebo dopsat. Z barevného papíru lze vytvořit i rámeček vision boardu – fantazii se meze nekladou. Kdykoliv si můžete svůj vision board doplnit nebo upravit, je jen váš.

Vision board je na světě. Kromě pomocníka na cestě ke splnění snů je také hezkou a originální dekorací. Doma byste si ho měli umístit tak, aby byl každý den na očích – tak se jeho působení podpoří a zesílí.

Vision Boardy někdy využíváme i na našich akcích v tvůrčích dílnách nebo na příměstských táborech.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě