603 564 243
EN
Menu

I o podzimních prázdninách jsme hlídali ve firmách

Podzimní prázdniny, na které školáčci nadšeně čekají již od září, utekly jako voda. Výhodou bylo, že tento rok připadl státní svátek dne  vzniku samostatného československého státu na pondělí, a tak si rodiče s dětmi dopřáli prodloužený víkend.

Letošní říjen s sebou přinesl typické podzimní počasí, a tak spousta rodičů vyrazila na chatu, výlet do přírody nebo dokonce na dovolenou. Zatímco v úterý i ve středu byly ještě školy zavřeny, většina rodičů již vyrazila do práce. Jak to udělat, aby si děti prázdniny užily a zároveň o ně bylo bezpečně postaráno?

My jsme během podzimních prázdnin spolu s našimi klienty uspořádali hlídání dětí s pestrým programem hned na několika místech a strávili jsme tak hezkých pár dní hraním a tvořením.

Co jsme si na podzimní hlídání připravili?

Pod naším vedením se děti ve firmách Fortuna a innogy proměnily na posádky pirátů a námořníků, vytvořili si vlastní pirátskou vlajku a ti starší si dokonce troufli na výrobu plovoucí lodě! Galerie Myslbek také myslela na své nejmenší a tak i tam vyplula posádka připravená na den plný her, zábavy a odměn.

Zájem o hlídání byl tradičně velký. Hlídali jsme v průměru 20 dětí, o které pečovaly 3-4 lektorky.

Kromě námořnického dobrodružství si děti užily například  pohybové hry na protažení, nemohlo chybět ani čtení a povídání si o podzimu. Aby malým mořským vlkům nedošla energie, dohlíželi jsme pilně na jejich stravovací a pitný režim. Oběd jsme nechali v režii rodičů – děti tak měli šanci se s nimi uprostřed náročného dne vidět a popovídat si, hned poté je ale mohli opět svěřit nám a dobrodružství pokračovalo.

Během hlídání dětí nesměl chybět dětský koutek se spoustu hraček, společenských her, stavebnic, plyšáků a knížek. Hitem podzimních prázdnin byla kukuřičná stavebnice PlayMais.

Co je potřeba pro prázdninové hlídání dětí ve firmě?

Pro hlídání dětí potřebujeme místnost, čím větší, tím lepší. Doporučený prostor pro jedno dítě je cca 4 m2 , takže pro 10 dětí je potřeba místnost velká asi 40 m2. A to je všechno. Ostatní už obstaráme my.

Už teď se těšíme na další prázdniny! Nejbližší jsou pololetní prázdniny pátek 31. ledna 2020 a Velikonoční prázdniny čtvrtek 9. dubna 2020.

Komentáře