EN
0
Menu

Hry s tužkou a papírem

Hry s tužkou a papíremTužka, blok čtverečkovaného a blok bílého papíru se pohodlně vejde do batohu i do kabelky. Můžete si také stahnout šablonu pro domalovávání obrázků zde

Když se při čekání děti nudí, vytáhnete „kouzelnou tužku“ a vyberete si jednu s mnoha her, které jsme pro vás našli. 

U každé hry je orientační věk, od kterého je hru možné hrát, stručný popis a počet hráčů. 

Když vás hry přestanou bavit, můžete se pustit do skládání vlaštovek, lodiček a dalších origami.

PiškvorkyPiškvorky

Hra pro 2 hráče. Jeden hráč kreslí kolečko, druhý křížek. Po jednom tahu se střídají. Cílem hry je vytvořit řadu pěti stejných symbolů za sebou – vodorovně, svisle nebo šikmo. Tato řada musí tvořit přímku a nesmí být nikde přerušena soupeřovým symbolem. Kdo takovou řadu vytvoří jako první, vyhrál.

Lodě

Hra pro 2 hráče. Do prvního pole vyznačte svoje lodě tak, aby to protihráč neviděl. Lodě se nesmějí dotýkat ani rohem. Pak začnete hrát tak, že říkáte souřadnice (např. C6). Protihráč vám řekne buď zásah – pokud zasáhnete jeho loď, nebo voda, pokud netrefíte. Do druhého pole budete označovat křížkem políčka, která jste u soupeře trefili. Pokud se netrefíte, označíte políčko tečkou. Vyhrává ten, kdo první potopí protivníkovi všechny lodě.

Území

Území

Hra pro 2 hráče. Každý hráč si vezme pastelku nebo fixu jiné barvy. Hráči se střídají v zanášení teček na mřížku. Cílem hry je spojit svoje tečky a obklíčit co největší část soupeřových teček. 

Země, město

Hra pro libovolný počet hráčů. Jeden hráč odříkává v duchu abecedu. Jiný hráč po chvíli řekne „stop“. První hráč řekne písmeno, ke kterému se dostal. Hráči se snaží co nejrychleji napsat do každého sloupečku slovo, které začíná tímto písmenem. Kdo má všechna políčka vyplněná, řekne „stop“. Ostatní musí také položit tužky. Na konci se sečtou body za každou správnou odpověď. Vyhrává ten, kdo má bodů nejvíce. Bodovat ale nemusíte, pokud děti špatně snášejí.
Bodování:
• 5 bodů = slovo, které napsal i někdo jiný
• 10 bodů = jedinečné slovo, které nemá nikdo jiný
• 20 bodů = jedinečné slovo, nikdo jiný nemá žádné slovo

Navigátor

Hra pro 2 hráče. První hráč si zaváže oči šátkem, vezme do ruky tužku, nasadí ji na start. Druhý hráč – navigátor popisuje, kam má jet: dopředu, doprava, doleva, stop. První hráč nesmí tužkou vyjet z dráhy a musí se dostat do cíle.

Tvoření slov

Hra pro libovolný počet hráčů. Utvořte co nejvíce slov z různých jiných slov. Příklad: SEDMIKRÁSKA – SEDM, KRÁSA, KRÁSKA, RAS, DESKA, DEKA, KRAS, SED

Šibenice

Hra pro 2 a více hráčů.
Jeden hráč si myslí slovo. Na papír udělá tolik čárek, kolik má slovo písmen. Ostatní hráči pak hádají jednotlivá písmena. Uhodnutá písmena se píší na místa čárek. Za každé písmeno, které hráč neuhodne, se nakreslí část šibenice. Písmena, která do daného slova nepatří, se mohou psát stranou, aby nedocházelo k jejich opakování.

Origami

Origami (z japonského oru – skládat, kami – papír) je japonské umění skládání rozličných motivů z papíru. V našem Hravém zábavníku najdete návod na složení lodičky a parníku.

 

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě