0
Menu

Flexibilní pracovní doba je ve firmě Certicon nejocenovanějším benefitem

Hlídání dětí ve firměPro Certicon již několik let zajišťujeme program pro děti během Velikonočních a podzimních prázdnin. Zajímalo nás, jaká je místní firemní kultura, jaké benefity zaměstnanci vítají a jací zaměstnanci jsou rodiče.

Certicon, a.s. je česká technologická společnost. Zabývá se inovacemi a vývojem softwarových a hardwarových řešení pro zdravotnictví, telekomunikace, nebo automobilový a letecký průmysl. Hlavní projekty jsou na návrh, vývoj, verifikaci a testování softwaru, návrh analogových a digitálních elektronických obvodů pro náročné operačně či životně kritické aplikace v informačních technologiích, lékařské elektronice, telekomunikační technice, automobilové technice a systémech pro průmyslové řízení, predikci a rozhodování.

Počet zaměstnanců: 393
Počet zaměstnanců na MD/RD: 7
Možnost Home Office: ANO
Možnost zkráceného úvazku: ANO

Certicon je hodnocen jako vstřícný zaměstnavatel, který podporuje hlavně studenty. Můžete říci něco bližšího o firemní kultuře?

Firemní kulturu formují naši lidé. Samozřejmě vedení společnosti definuje hlavní hodnoty, na jejichž základě se buduje. Spokojení zaměstnanci, otevřená komunikace, kvalita práce či profesionalita a inovace jsou hodnoty, ke kterým se hrdě hlásíme. Firemní kultura je o lidech, které pro firmu pracují. Máme to štěstí, že ve společnosti pracují různorodí kolegové, kteří mají někdy i odlišná očekávání či potřeby. Vzájemný respekt nám umožnuje najít ve většině případu společnou řeč.

Poskytujete flexibilní úvazky? Pokud ano, tak jaké s nimi máte zkušenosti?

Flexibilní úvazky poskytujeme.  Už z důvodů, že spolupracujeme se studenty, kteří při kombinaci studia a praxe nemají jinou možnost. Naše zkušenosti jsou vesměs velmi pozitivní. Někdy nám povaha práce či projektu neumožňuje spolupracovat s tolika studenty, kolik se jich k nám hlásí, ale to se v našem oboru stává. Kromě studentů není problém vyhovět třeba maminkám či uchazečům, kteří prostě chtějí v dnešní době více času pro soukromé aktivity.  

Jaké další benefity vaše firma poskytuje?

Benefitů máme opravdu mnoho: 5 týdnů dovolené, sick days, možnost home office, multisport karta, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek při narození dítěte, příspěvek při dlouhodobé nemoci, placené studijní volno, možnost bezúročné půjčky, popracovní aktivity,  různé sportovní akce, lekce jógy s lektorem ve firmě, výuka angličtiny s rodilým mluvčím na pracovišti, firemní knihovna a další.

Kolik máte mezi zaměstnanci rodičů malých dětí (do 6 let)? Poskytujete jim nějakou formu podpory? Jsou jich desítky a právě u nich je nejoblíbenějším benefitem flexibilní pracovní doba, která jim umožňuje pohodlně vyzvednout děti z jeslí, školek.

Vracejí se vám zaměstnanci po rodičovské dovolené?

Ano.

Snažíte se je motivovat, aby se vraceli dříve?

Ano, formou zkrácených úvazků. Jsme s nimi stále v kontaktu, pořád patří mezi naše kolegy, kteří se mohou zúčastnit firemních akcí a často se za kolegy ze svého týmu přijdou podívat i s novým rodinným přírůstkem 😊.

Jsou zaměstnanci, kteří mají děti, odlišní od těch bezdětných?

Rozhodně a není divu.  Mají prostě méně času, jinak poskládané priority. Zažíváme to dnes a denně, navíc mnoha z těch, kteří do CertiConu nastoupili se v průběhu času přesunuli z role svobodných a bezdětných do role rodičovské.

Děkuji za rozhovor

Hana Krejčí

 

 

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě