603 564 243
Menu

Firemní benefity pro rodiče

Personalisté se shodují, že je stále náročnější najít a udržet kvalitního zaměstnance. O tom, jaké benefity nejčastěji zaměstnanci chtějí, jsme psali zde. Pro jakou práci se uchazeč rozhodne nebo zda zaměstnanec neodejde za lepší nabídkou, mohou rozhodovat zdánlivé maličkosti, jako jsou například firemní benefity. Zaměstnanci, kteří jsou rodiči, jsou výkonnější a loajálnější, pokud jim zaměstnavatel vychází vstříc a myslí na jejich potřeby

Flexibilní pracovní doba

Podle průzkumu společnosti Hays je možnost flexibilní práce nejžádanějším benefitem mezi zaměstnanci bez ohledu na to, zda mají či nemají děti.

MiniškolkaPříspěvky na předškolní zařízení

Někdy se nepodaří umístit dítě do státního zařízení a rodiče musí hledat jiné alternativy, aby se mohli vrátit do práce. Často pak musí volit soukromá či vzdálenější zařízení, což bývá finančně náročné.

 

Dětský koutekDětský koutek ve firmě

V řadě firem se osvědčilo, že zřídili ve svých prostorách místnost, která se dá v případě potřeby změnit na dětský koutek. V běžném provozu to bývá standardní zasedačka, která má dětské vybavení ukryto ve skříních. Případně může místnost sloužit jako relaxační zóna se sedacími vaky, knihovnou a dalšími doplňky, kde se mohou konat pracovní schůzky v uvolněnější atmosféře. A v případě potřeby se místnost promění v dětský koutek, kde se mohou nechat děti hlídat najatou chůvou např. při setkání rodičů na rodičovské dovolené nebo při poradách, kam dochází i maminky s malými dětmi.

Dětský mobilní koutekHlídání dětí během akcí ve firmách

Pokud není možné vyčlenit trvale jednu místnost pro dětský koutek, je možné realizovat koutek pouze na jednorázových akcích. Stále více firem pořádá pro své rodiče na mateřské a rodičovské dovolené různé vzdělávací a motivační akce. Děti si v těchto případech berou maminky a tatínkové do práce a je pro ně zajištěno hlídání. Zaměstnanci jsou pak mnohem klidnější, mají své dítě poblíž, a přitom jsou v kontaktu se svou profesí a ostatními kolegy.

p1280173Prázdninové a víkendové hlídání

Občas se stává, že je potřeba, aby zaměstnanci přišli do práce i o víkendu. Pak pro ně určitě bude motivační, pokud budou moci vzít děti s sebou. Během prázdnin zase rodičům velmi usnadní život, pokud pro děti firma uspořádá firemní tábor. Ráno je vezmou rodiče s sebou do práce a předají lektorům, kteří pro ně mají připraven tematický program se sportovními, tvořivými a zábavnými aktivitami. Přenesou se do Safari, Pohádky, na Olympiádu či na druhý konec světa. Jako základna postačí zasedací místnost. Jedinou starostí rodičů tak bude nezapomenout si děti vyzvednout při odchodu domů.

S dětmi  do práce

Zajímavým a netradičním benefitem je umožnit zaměstnancům, aby svým dětem ukázali své pracoviště. Jak takový den může vypadat se můžete inspirovat například u firmy MSD IT, která tuto akci organizuje.

tmobile-mikulas-1Akce pro celé rodiny

Konec roku je ideální dobou, kdy poděkovat svým zaměstnancům formou firemního večírku. Taková akce může být koncipována jako rodinná – tedy zaměstnanci vezmou s sebou partnery a děti. Děti jistě ocení Mikulášskou nadílku, rodiče si popovídají u dobré kávy nebo se pobaví při soutěžích nebo třeba při kouzelnickém představení. Další příležitost pro rodinnou párty může být Den Dětí, Velikonoce, konec školního roku, datum založení firmy a další příležitosti.

Komentáře