0
Menu

Desatero správného prezentování s Janou Vlkovou

Každý podnikatel musí být schopen jasně a srozumitelně prezentovat své produkty, služby nebo téma, které aktuálně řeší. Umění prezentace se hodí i v zaměstnání a v zájmových aktivitách. Jak správně prezentovat vám poradí Máma v kurzu Jana Vlková.

  1. Vezměte si s sebou ochutnávku neboli ukázku (prezentace na papíře apod.), může hodně pomoci. Zároveň si zjistěte, jestli je k dispozici flipchart- vyplatí se psát na něj nejdůležitější body prezentace.
  2. Vy jste tím nejdůležitějším nástrojem. Všechno ostatní vám může jenom pomoct.
  3. Dobrým prezentátorem se člověk nenarodí, ale může se jím stát.
  4. Důležité je najít příběh. Stačí i malý příběh na začátku, který vytvoří atmosféru.
  5. Ujasnit si: Čeho chci dosáhnout? Kdo je moje publikum? Co ví o tématu? Jak téma podat, aby si publikum odneslo z prezentace to, co chci já? Odkud kam se chci dostat? Obsah je klíč k posluchačům.
  6. Každá prezentace musí mít strukturu. Dobré je zmínit na začátku agendu – o čem bude prezentace, o čem budete mluvit více apod.
  7. Vyzkoušejte se před zrcadlem. Připravte si začátek a osnovu, kapitoly a záchytné body.
  8. Když chcete docílit plné pozornosti, vypněte prezentaci stiskem písmena b jako black. Pozornost všech se pak bude soustředit jen na vás.
  9. Prezentace by měla vyvolat dojem jednotnosti – jednotný design barev, sjednocení, logo. Klidně použijte předdefinovaný design, ale vždy si s ním trochu pohrajte. Současným trendem je jeden kvalitní obrázek na pozadí a na něm text bez odrážek.
  10. Okořeňte prezentaci – Vyberte dobré pozadí a font, využijte nejmodernější prvky (videa, grafy…) a klíčová sdělení podpořte pomocí obrázku. Nezapomeňte na emoce! (Bezpečnostní firmy neprodávají dveře nebo alarmy, ale pocit bezpečí)

A JEDEN TIP NAVÍC
Kiss – keep it short and sample – ať je prezentace krátká a jednoduchá.

Inspirace pro prezentace najdete na stránkách www.slideshare.com a www.ted.com.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě