0
Menu

Co s dětmi o prázdninách?

Děti potřebují ke svému zdravému rozvoji podněty z přírody. Hlavně pro městské děti jsou prázdniny ideální příležitostí, jak se pořádně vyřádit v lese, užít si pohyb a zabavit se těmi nejpřirozenějšími hračkami jako jsou klacky a kameny. Pořádně se zamazat je základní dětská potřeba, tvrdí pedagog Rudolf Hettig

Dovolená s rodiči, pobyt u babičky nebo u příbuzných na venkově patří k nejkrásnějším prázdninovým zážitkům. Co ale s dětmi ve zbývajícím čase? Přinášíme základní přehled:

1. Miniškolky, školky a jesle

Pro nejmenší děti fungují školky, ty soukromé (i některé státní) jsou zpravidla v provozu i o prázdninách. Děti tráví čas v prostředí, na které jsou zvyklé. Školky mívají o prázdninách pestřejší program doplněný např. o výlety a další aktivity. O prázdninách chodívají do školky i starší děti, takže je věková skladba dětí rozmanitější. Mladší si užívají přítomnost větších parťáků, pro ty starší je zase obohacením, že mohou pomáhat nejmenším.

2. Tábory

Pokud je dítě dostatečně zralé a zvládne pobyt bez rodičů nebo babiček, může vyrazit na tábor. Na trhu je nepřeberné množství táborů různého zaměření, délky i stylu. Vybírat můžete zde.

3. Příměstské tábory

Příměstské tábory jsou vhodné pro děti, které ještě nejsou zralé na to, aby byly bez rodičů přes noc. Program bývá ve všední dny, zpravidla od 8 do 17 hodin. Dítě se přes den zabaví a na noc si jde odpočinout domů. Příměstské tábory jsou rok od roku populárnější a na trhu je jich obrovské množství.  Výborné jsou také pro prohloubení zájmu a dovedností dětí v některé oblasti. 

Doporučujeme tábory Veselý příměšťák, které se zaměřují na umělecký projev hudba, výtvarné umění, tanec. 

Pokud chcete, aby se dítě zdokonalilo v plavání, zkuste Baby Club Juklík.

4. Firemní příměstské tábory pro děti zaměstnanců

Stále více firem poskytuje příměstské tábory svým zaměstancům jako benefit. Zkuste oslovit svého zaměstnavatele, zda nechce takový tábor uspořádat. Pro zaměstnance odpadá nutnost vozit děti na místo, ráno vezmou jednoduše dítě do práce a večer s ním odejdou.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě