0
Menu

Co mi pomáhá na bolest hlavy

Bolest hlavy patří k nejčastějším neduhům, se kterými se občas potýká téměř každý. Já trpím bolestí hlavy od dětství. Změna počasí, úplněk, stres, únava, nošení dětí na delší vzdálenosti, to vše u mě vyvolávalo několikadenní migrény, které se projevovaly úpornou bolestí hlavy, slabostí, zimnicí a nevolností.

Nejsem příznivcem pojídání analgetik, tak jsem se vždy snažila najít alternativní léčbu. Zkusila jsem řadu opatření. Některá mi pomohla  krátkodobě, u jiných mám pocit, že přispěla k mé současné relativní pohodě. Bolestí hlavy jsem se úplně nezbavila, ale povedlo se mi je zkrotit tak, že jsou snesitelné.

Jaké jsou ty osvědčené postupy proti bolesti hlavy?

1. Masáže

Při bolesti nebo i preventivně si masíruji krk a mačkám kritické body na šíji. Když chvilku držím tlak na zablokovaných místech, tak po chvilce bolest povolí. Pořídila jsem si baňky, které uvolňují napětí.

Jednou za čas si dopřeji thajskou olejovou masáž, která nepatří k nejpříjemnějším, někdy dost bolí, ale účinek bývá rychlý. Dokonce i při akutní bolesti hlavy se mi vždy ulevilo. Chodím do salonu LannaK, který mám kousek od domova a mohu si pohodlně on-line rezervovat termín, který se mi hodí.

2. Pravidelné cvičení.

Cvičím každý den alespoň 10 minut. Oblíbila jsem si cvičení podle Still on the Way. Na bolest hlavy doporučuji tuto sestavu:

3. Procházka bez dětí

Většina žen, když už si vyšetří volnou chvilku, se věnuje práci, úklidu nebo jiné činnosti. Zkuste ale hodit za hlavu všechny povinnosti a vyrazit na rychlou procházku do přírody. Díky vyplaveným endorfinům se vám rychle zlepší nálada, rozproudí krev a při správném dýchání se zmírní i bolest hlavy.

4. Pití bylinkových čajů

Při bolestech hlavy se obecně doporučuje hodně pít. Mně se osvědčil meduňkový a mateřídouškový čaj. Oba mají uklidňující účinky, mateřídouška navíc krásně voní a připomíná prosluněné letní stráně. Mateřídoušku si můžete v létě nasbírat a usušit, meduňka se dá pěstovat na zahrádce nebo v truhlíku na balkoně.

5. Tradiční čínská medicína

Zavádění jehliček sice není nic moc příjemného, ale nijak nebolí a přináší rychlou úlevu od bolesti. Mám dobrou zkušenost s MUDr. Majerčíkem z Tábora, který má ordinaci i v Praze, ale čekací doba je zde poměrně dlouhá. 

Přeji hodně energie ve zdolávání bolesti!

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě