0
Menu

Co dělat v říjnu

V říjnu slavíme řadu zajímavých svátků. Vybrali jsme pro Vás opět několik tipů, jak tyto dny s dětmi oslavit nebo co v říjnu podniknout.

Den zvířat

Den zvířat slavíme ve středu 4. října, na památku Sv. Františka z Assissi, který je proslulý mimo jiné svým vřelým vztahem ke všem živým tvorům. V sobotu 6. října se můžete vydat do ZOO Praha, kde se bude Mezinárodní den zvířat slavit. Užijete si průvod zvířecích masek a výtvarné, pohybové i hudební dílny. Na závěr dne dostane slůně Rudi dárek ke druhým narozeninám.

Můžete se také vypravit do Stanice přírodovědců na Smíchově. Od pondělí 1. do neděle 7. října zde probíhá podzimní výstava zvířat a rostlin na téma „Věk“ Od jepice po želvu.

Světový den duševního zdraví

Není od věci připomenout si, jak je naše duševní zdraví křehké a jak je důležité o něj pečovat. V úterý 10. října je od 13 hodin v psychiatrické léčebně v Bohnicích  opět Den otevřených dveří. Můžete navštívit zvířecí útulek, oblíbenou kavárnu Pátá kolona, čajovnu a další prostory.

A nebo si jen s dětmi udělejte čas pro sebe a zkuste tyto 4 jednoduché cviky, jak se lépe ukotvit v přítomnosti.

Nezisková organizace Nevypusť duši pořádá 10. října večer věnovaný především duševnímu zdraví dětí a mladých lidí. Akce proběhne od 18 do 20 hodin v Rytířské ulici v prostorách České spořitelny a je zdarma.

Mezinárodní den zdravé výživy

Podle dat Světové zdravotnické organizace o četnosti obezity, kouření a konzumace alkoholu je Česká republika nejnezdravější zemí na světě. Pojďme toto smutné prvenství změnit! Den mezinárodní zdravé výživy připadá na 16. října. Jak by mělo vypadat zdravé stravování se můžete inspirovat například zde.

Den stromů

Středoevropský Den stromů se slaví 20. října. O historii tohoto svátku si můžete přečíst zde. A oslavit ho můžete už v sobotu 13. října v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Letošním tématem oslav jsou „Řemesla“. Připraveny jsou výtvarné i sportovní hrátky pro děti i jejich doprovod.

Den českého státu a podzimní prázdniny

Letos slavíme 100 let od vzniku Československé republiky. Oslavy probíhají po celý rok, vrcholit budou 28. října. Přehled, kam se vypravit, najdete na stránkách Kudy z nudy. 

Sváteční den letos připadá na neděli, takže žádné extra volno v práci nezískáme. Ale děti mají podzimní prázdniny, skvělá příležitost vyrazit s dětmi do přírody. Zvýhodněné pobyty pro rodiny s dětmi najdete například zde

Halloween

Tento původně anglosaský svátek, který se slaví 31. října, už zdomácněl i v mnohých českých rodinách. Oblíbené je především dlabání dýní. Chcete si vydlabat vlastní dýni doma? Inspirujte se.

Dýni si můžete také vydlabat v Máslovicích ve Středočeském kraji, 20. října od 13 do 18 hodin na Máslovickém dýňování.

V Botanické zahradě začíná 22. září Dýňový podzim. Až do 21. října si můžete prohlédnout výstavu dýní. O víkendu 21. – 22. října si  navíc užijete Dýňové hrátky, kdy si děti budou dýně zdobit a vytvářet z nich drobná strašidýlka, skřítky a zvířátka.

Přejeme Vám krásný barevný podzim

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě