Co dělat v říjnu

Věděli jste, že v říjnu slavíme řadu zajímavých svátků? Vybrali jsme pro Vás několik tipů, jak tyto dny s dětmi oslavit.

Den zvířat

Den zvířat slavíme ve středu 4. října, na památku Sv. Františka z Assissi, který je proslulý mimo jiné svým vřelým vztahem ke všem živým tvorům. Můžete se vydat do ZOO Praha, kde je tento den program Připravte se na zimu. Nebo se můžete vypravit do Stanice přírodovědců na Smíchově, kde je k dispozici Klub Zahrada, skleník a terárium i občerstvení. Pokud už dlouho toužíte po čtyřnohém kamarádu, můžete třeba zavítat do psího útulku a kdo ví, třeba si padnete do oka s nějakým huňatým miláčkem.

Světový den duševního zdraví

Není od věci připomenout si, jak je naše duševní zdraví křehké a jak je důležité o něj pečovat. V úterý 10. října je od 13 hodin v psychiatrické léčebně v Bohnicích Den otevřených dveří. Můžete navštívit zvířecí útulek, oblíbenou kavárnu Pátá kolona, čajnovnu a další prostory. A nebo si jen s dětmi udělejte čas pro sebe a zkuste třeba tyto 4 jednoduché cviky, jak se lépe ukotvit v přítomnosti.

Mezinárodní den zdravé výživy

Podle dat Světové zdravotnické organizace o četnosti obezity, kouření a konzumace alkoholu je Česká republika nejnezdravější zemí na světě. Pojďme toto smutné prvenství změnit! Den mezinárodní zdravé výživy připadá na 16. října. Jak by mělo vypadat zdravé stravování se můžete inspirovat například zde.

Den stromů

Středoevropský Den stromů se slaví 20. října. O historii tohoto svátku si můžete přečíst zde. A oslavit ho můžete už v sobotu 7. října v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Čeká vás „Cesta kolem světa”, kde se tedy dozvíte o cizokrajných stromech ze zahrady a také o zemích jejich původu. Připraveny jsou výtvarné i sportovní hrátky pro děti i jejich doprovod. Pokud patříte k milovníkům výtvarného umění, můžete se zúčastnit 21. října dílny pro děti v Národní galerii na téma Tajemství ptačího stromu.

Den českého státu a podzimní prázdniny

28. října letos připadá na sobotu, takže žádné extra volno v práci nezískáme. Ale děti mají podzimní prázdniny, tak proč nevyrazit někam do přírody. Pobyt vhodný pro rodiny s dětmi si můžete vybrat na Slevomatu. Pokud se nechystáte cestovat, tak Planetárium Praha přichystalo na podzimní prázdniny pestrý program

Helloween

Tento původně anglosaský svátek, který se slaví 31. října, už zdomácněl i v mnohých českých rodinách. Oblíbené je především dlabání dýní. Jak na to se můžete inspirovat například zde. Na Dýňové slavnosti můžete do Zahradnictví Chládek 7.-8. října. V Botanické zahradě si užijete Dýňové hrátky 21. – 22. října.

Přejeme Vám krásný barevný podzim

 

Komentáře

Okomentuje příspěvek