0
Menu

Co dělat s dětmi, když prší

Miluju chvíle, kdy je venku sychravo a zima, zalezu si pak s knihou nebo notebookem a horkým čajem ke zdroji tepla a užívám si domácí pohodu. Děti ale většinou nesdílí moji potřebu klidu a ticha. Připravily jsme s kolegyněmi několik tipů, jak je zabavit.

Pavlína doporučuje obléknout holinky, pláštěnky, deštníky a jít hledat ty nejhlubší kaluže. To děti zaručeně zabaví.

Po návratu domů je potřeba se rychle zahřát a udělat si například domácí kino, pustit si oblíbenou pohádku nebo se uvelebit na pohodlné místo s knížkou.

Špatné počasí je také výborná příležitost pro vytažení deskových her nebo karet. Nebo pro nějaké to domácí tvoření, jako například výroba domácích osvěžovačů. To se skvěle hodí jako testování pro aktivity na našich dětských dnech a family days.

Ivanka v sobě nezapře majitelku miniškolky.  Vedle skákání v kalužích má osvědčené aktivity, které pomáhají dětem pochopit svět dospělých. K těm patří práce v domácnosti, pečení domácích muffinů nebo housek.

Pokud prší několik dní a dítě se nemůže zabavit, bývá to nápor na nervy. „Vždy mám doma v šuplíku něco nového, co vytáhnu, když je dlouhá chvíle.“ Ať už jsou to barvy na sklo, nová hra, nové pomůcky na tvoření, nový časopis, knížka apod.

Další z osvědčených tipů je lepení listů. „Dejte dětem listy, které ještě teď můžete společně najít venku, barevná lepidla, nůžky a fixy. Divila jsem se, co vše lze na papír přilepit,“ říká Ivana.

Zvířátka z kaštanů nebo jiných přírodních materiálů jsou také vděčnou aktivitou.

My máme s dětmi vedle zmiňovaných vycházek v dešti nejraději výlety do neznáma. Jedeme metrem nebo tramvají někam, kde to moc neznáme a tam to prozkoumáme.

Rádi také využijeme deštivého počasí k návštěvě knihovny, naše oblíbená je na Praze 7. A protože při dešti je všude méně lidí, tak toho využíváme třeba při návštěvě bazénu.

Podívejte se také na naše další tipy na zábavu pro děti.

Hana Müllerová (Krejčí)

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě