603 564 243
Menu

Bojovka: zábavná aktivita pro děti a odpočinek pro rodiče

BojovkaČím jsou děti starší, tím je obtížnější dostat je ven. Co je ale zaručeně zvedne ze židle, je outdoorová hra. Není to žádná novinka, stopovačku nebo šipkovanou hráli už rodiče našich prarodičů.

Dnes existuje nepřeberná nabídka her venku od nadšených rodičů, kteří sdílejí své know-how, až po profesionální firmy. My jsme vyzkoušeli spolupráci s Hrajeme si venku.

Největší legrace ale je, když si bojovku připravíte sami. Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Šipkovaná podle pochodových značek

ŠipkovanáPochodové značkyNejjednodušší na přípravu je šipkovaná podle pochodových značek. Pochodové značky jsou většinou intuitivní, ale ne vždy jsou úplně jasné. Naučte je děti dopředu, a zároveň jim s sebou dejte nápovědu v podobě vytištěných značek z vysvětlivkami.

Trasu je možné připravit dopředu nebo se rozdělit. Jeden z rodiny nebo party jde napřed a dělá šipky, zbytek týmu vyrazí po určité době a sleduje ho. To je ostatně i prvotní účel stopovaček

V cíli děti může čekat sladká odměna, hledání pokladu nebo alespoň horký čaj.

Tématická bojovka

Můžete bojovku využít ke vzdělávání nebo upevnění znalostí dětí ať již z historie, matematiky nebo ze všeobecných znalostí. Tato bojovka již ale vyžaduje přípravu předem. Děti jdou například podle barevných fáborků z krepového papíru nebo podle šipek. Cestou plní úkoly. Bojovka by měla mít centrální linku a na závěr může být například rozluštění zaklínadla, vytvoření lektvaru, luštění tajenky, šifry a další možnosti.

Inspirujte se našimi hrami:

Bojovka Za českými strašidly

Po stopách českých dějin

Noční bojovkaNoční bojovka

Noční bojovka je na přípravu relativně jednoduchá. Stačí sada svíček, nejlépe hřbitovních, ale postačí i obyčejné čajovky umístěné do sklenice od okure. Svíčky rozmístíte po cestě, kudy mají děti jít. Trasu určíte  podle věku dětí. I malé děti se mohou pokusit udělat pár kroků samy. Je potřeba ohlídat, aby cesta byla bezpečná, protože mladší děti často běží s větrem o závod. 

Ideální čas pro noční bojovku jsou podzimní měsíce, kdy se brzy stmívá, takže je možné udělat hru v pozdním odpoledni.

Na stejném principu jako bojovka připravujeme také tematické stezky, které nahrazují nebo doplňují hromadné akce pro děti jako family day nebo dětský den.

Aktuálně máme v nabídce tyto bojovky:

Máte svoje osvědčené tipy na bojovku? Podělte se s námi!

Hana Müllerová

Komentáře