0
Menu

Baby Office slaví 7 let

Už více než 7 let se snažíme ulehčovat život pracujícím rodičům. V dubnu roku 2013 jsme otevřeli coworkingové centrum nejen pro maminky na rodičovské dovolené. V dalších letech jsme naši činnost rozšiřovali a hledali jsme společensky prospěšný a zároveň ekonomicky udržitelný model podnikání. Prošli jsme změnou zaměření, kdy podporu rodičů relalizujeme skrze jejich zaměstnavatele.

Naše mobilní dětské koutky patří dnes už k tradičním benefitům na řadě akcí, jako je Cannafest, Festival Evolution, Equal Pay Day a další. Ve firmách zajišťujeme hlídání dětí, které rozvíjí jejich dovednosti a motoriku. Pořádáme akce pro děti o prázdninách nebo při různých jiných příležitostech. Organizujeme eventy pro rodiny zaměstnanců, pro městské části a další organizace.

Jaký byl 7. rok života Baby Office?

Loni jsme věděli, že nás čeká přelomový rok, a opravdu to tak bylo. Potýkali jsme se s řadou složitých situací ať už v osobní nebo profesní rovině.

Baby Office slaví 7 let

Velkým posunem vpřed pro nás byla účast v akcelerátoru Impact First. Pomohla nám lépe si ujasnit naše vize, získat cenné dovednosti a nastartovat obchod. Více zde.

Rozšířili jsme také naši nabídku o aktivity pro dospělé. Naše relaxační a tvůrčí workshopy jsou oblíbeným zpestřením teambuildingů a dalších firemních akcí.

Když začalo vypadat všechno optimisticky, přišel koronavirus. V důsledku pandemie a následným opatřením byly zrušeny téměř všechny akce až do června. Některé bez náhrady, jiné se přesunuly na podzim nebo na další rok.

Co nás čeká dál?

Jak se situace uvolňuje, začíná se lépe dýchat i nám. Doufáme, že o prázdninách budeme moci realizovat příměstské tábory ve firmách tak, jako v jiných letech. Na podzim věříme, že proběhnou všechny odložené dětské a rodinné dny.

Od začátku našeho fungování zastáváme názor, že společně dokážeme víc. V praxi se nám to jen potvrzuje. Nebojíme se spolupracovat ani s naší konkurencí, ze které se postupně klube slibný spojenec – společnost MomsCare.

Ani v době nouzových opatření jsme nezaháleli a připravovali novinky v našich aktivitách pro rodiny i pro dospělé. Již brzy je představíme!

Komunitní život off-line

Koronavirus nás zbrzdil také v našem plánu pomoci organizacím budovat komunitní život. Chystali jsme pilotní projekt, který měl za cíl poskytnout lidem prostor pro setkávání a sdílení. Chystali jsme zde pravidelné tvořivé dílny pro rodiče s dětmi, výměnný bazar oblečení, hraček a knih a další akce. Věříme, že až se situace stabilizuje, budeme moci navázat tam, kde jsme přestali.

Díky technologiím máme k sobě blíže i na dálku, ale osobní kontakt je nenahraditelný. Obchodní schůzky a pracovní agenda se možná přesune do digitálního světa, o to více si lidé budou užívat blízkost při zábavě a osobních interakcích.

Děkujeme za vaši přízeň a podporu a těšíme se na všechny výzvy, které nás v dalším roce čekají.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě