EN
0
Menu

Alena Lopatová

Alena LopatováAlena Lopatová se narodila v Mariánských Lázních v roce 1985. Vystudovala gymnázium a pomaturitní jazykovou školu. Krátce poté se přestěhovala za prací do Prahy, kde nyní žije s manželem a dětmi: dvěma dcerami a synem. Věnuje se podnikání s kosmetickými výrobky, prodává parfémy systémem multilevelu. Mezi její záliby patří jazyky, hlavně angličtina.

Jak jste začínala v Praze?

Ve dvaceti letech jsem šla za prací. Rovnou ze školy jsem šla pracovat do restaurace v zoologické zahradě, kam mne dostal kamarád. Sice to nebylo přesně to, co jsem si představovala, ale byl tam úžasný kolektiv, jiný svět a krásné prostředí. V tu dobu jsem neměla téměř žádný osobní život a chodila jsem jen do práce a z práce. Pak jsem šla na mateřskou s první dcerou a po mateřské jsem se zase vrátila do zoo.

Jak jste se dostala k podnikání, kterému se teď věnujete?

O podnikání jsem začala uvažovat, když jsem šla na mateřskou s druhou dcerou. Naplno jsem s tím začala asi před rokem. Všechno to plynulo z potřeby dělat něco při mateřské a zároveň mít dost času na děti. Chtěla jsem být s Alenkou doma a přitom být občas mezi lidmi a tak jsem hledala práci, která by mi to umožnila. Je to lepši jak po finanční stránce, tak pro kontakt s okolním světem. Při této práci nemám pocit, že bych děti okrádala o čas. Dny patří dětem, já pracuji buď když spí, nebo když je manžel doma. Vždycky si to rozdělíme.

Jak zvládáte práci a malé děti?

Mám strašně hodné děti, takže večer nepadnu a mám potřebu energii dávat i jinam. Nejstarší dcera mi navíc hodně pomáhá, všechno zastane. Když v sobotu vstanu, všechny děti už jsou nasnídané. Strašně si pomáhají a vyhrají si spolu.

Jak vypadá Váš běžný den?

Běžný den se odvíjí od toho, jestli má manžel volno v práci nebo ne. Když není unavený a „funguje“, tak mi také hodně pomáhá. Sám od sebe vezme děti ven, nemá problém uvařit, vyžehlit a se vším mi pomoct. Když doma není, odvedeme ráno Danielku do školy a pak se věnuju dětem – hrajeme si, koukáme na pohádky, chodíme ven. Odpoledne má Danielka kroužky. Večer okolo sedmé jdou miminka spát a já mám ještě hodinku a půl s dcerou pro sebe, kdy se jí můžu plně věnovat. Hrajeme hodně deskové hry. Jakmile zalehne Danielka, tak otevírám notebook a pouštím se do práce.

Co děláte, když si potřebujete odpočinout?

Měla bych zase začít vyrážet ven, třeba do kina. Před dětmi jsem se chodila hodně bavit a pak jsem to úplně odstřihla. Hrozně ráda také čtu a miluju filmy, prostě pasivní relaxace. Baví mne i sport, který můžeme dělat všichni spolu, třeba lyže a kola.

Jaké máte plány do budoucna?

Dělám si druhou střední školu hotelového zaměření a uvažuji i o studiu na vysoké škole. Chtěla bych studovat pedagogiku spojenou s angličtinou, ale zatím bojuji s tím, že tyto obory bývají jen v prezenční formě. Také se učím být více ambiciózní v práci.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě