0
Menu

3 základní věci, které musíte vědět, pokud chcete, aby se vaše cíle splnily

1. Každý člověk má stavy nadšení a euforie, kdy začíná pracovat na svých vizích. Ale pouze ten, komu nadšení vydrží ne 30 minut, ani ne 30 dní, ale 30 let, může dosáhnout úspěchu.

Jakákoliv změna je dlouhodobá záležitost. Pokud chceme začít každý den cvičit, hubnout, věnovat se studiu nebo začít podnikat na mateřské, vždy je třeba mít na paměti, že nám jde o trvalý stav. Je třeba začít spíše zvolna a soustředit se na postupné zdokonalování.

Před tím, než se pustíte do práce, představte si před sebou svůj další život, kde bude pracovat na splnění svého cíle. Uvědomte si své nadšení a odhodlání, které v tuto chvíli máte. Zafixujte si pocit, že to dokážete a vracejte se k němu v dobách, kdy vaše nadšení slábne a energie ochabuje.

2. Velkých cílů můžeme dosáhnout pouze malými krůčky.

Když před sebou vidíme obrovský kus cesty, kterou musíme urazit před tím, než dojdeme ke svému cíli, často klesáme na mysli a zdá se nám to nemožné. Proto je důležité nehnat se příliš dopředu, nesnažit se zvládnout vše naráz. Naopak, čím menší krůčky zvolíte, tím déle pravděpodobně vytrváte.

3. Soustřeďte se na to, co se vám daří, nikoliv co se vám nedaří. Dovolte si dělat chyby!

Už od narození jsme našimi rodiči a posléze vzdělávacími institucemi formováni tak, abychom sami sebe vnímali kriticky, abychom se snažili nedělat chyby. Tento postoj ale není pro náš spokojený život ten nejlepší. Zkuste místo tvrdé sebekontroly spíše laskavý dohled nezúčastněného diváka. Každé „selhání“ na své cestě považujte za překážku, jejíž zdolání vás přibližuje k vašemu cíli. Je to právě neúspěch a chyby, které nás posouvají dál, nikoliv období úspěchu a štěstí.

Tip na závěr: Pokud si potřebujete svoje sny a cíle nejdříve ujasnit, zkuste si vytvořit Vision Board.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě