0
Menu

10 tipů, jak uspořádat úspěšný rodinný den ve firmě

Originální zasedačka

1. Vezměte děti do práce

Proč se snažit hledat atraktivní prostory, když děti často nejvíc touží po tom vidět, kde máma nebo táta pracují? Ukažte jim pracovní prostředí jejich rodičů a jednoduše jim vysvětlete, čím se jejich máma nebo táta v práci zabývá. Dobrou zkušenost s Dětmi v práci mají například v MSD IT.

2. Připravte lákavé občerstvení

Námořnický cateringSpojte příjemné s užitečným a naservírujte dětem zdravé a chutné občerstvení. Děti si mohou dobroty i připravit pod dohledem zkušeného dospělého. Jistě se ve firmě najde někdo, kdo holduje zdravému stravování a dokáže vykouzlit krásnou a chutnou svačinku. A pokud ne, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám workshop připraví.

3. Dejte dítěti pocit výjimečnosti

Pověřte někoho, kdo děti osobně uvítá. Zdůrazněte, jak je jeho rodič pro firmu důležitý.

4. Nebojte se netradičních zážitků

Zapracujte do programu aktivity, které si doma většinou děti nevyzkouší kvůli omezenému času či prostoru – tvoření s barevným pískem, společné vaření, mobilní horolezeckou stěnu, foukání bublin, robotiku a další.

Dětský den - námořníci

5. Vymyslete zábavné téma akce

Děti mohou v rámci celé akce soutěžit a sbírat body. Téma akce může být univerzální nebo ho lze přizpůsobit zaměření firmy. Podívejte se na naše osvědčená témata dětských a rodinných dnů

6. Myslete na detaily

Tematicky vyzdobte prostory – barevné vlajky či lampiony dají najevo, že se děje něco zábavného a tento den je mimořádný. Oblečte organizátory do jednotného oblečení, aby hosté vždy věděli, na koho se obrátit. Připravte u vchodu program akce a směrovky, aby si nepřipadali ztracení.

7. Zabavte různé věkové kategorie

Zaměstnanci se mohou na akci registrovat předem a vy jednoduchým dotazníkem zjistíte, jak staré děti na akci dorazí. Podle toho připravíte aktivity pro odpovídající věkové kategorie. Batolatům postačí relaxační zóna s hračkami, předškoláci budou jistě rádi tvořit, ale školáky nejlépe zaujmete nějakou náročnější aktivitou.

Workshop pro dospělé8. I velcí si rádi hrají

Překvapte rodiče. Připravte alespoň jednu aktivitu pouze pro ně, kdy se děti dostanou do pozice jejich fanoušků – skákání v pytli, hod na cíl či přetahování je dobrým adrenalinovým odreagováním. Nebo pro ně můžete přichystat kreativní workshop nebo wellness koutek. 

9. Potěšte každého malého hosta

Každého hosta obdarujte drobným dárkem, který umocní zážitek z tohoto dne. Předejte certifikát, kterým poděkujete za účast.

10. Family day tradičně

Jsou prostory ve vaší firmě nevyhovující? Obraťte se na volnočasové areály v okolí. Připravili jsme pro vás aktualizovaný (květen 2022) přehled míst vhodných pro konání akce v Praze a okolí.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě